Autor Tema: Aparatići za mjerenje Guk-a  (pročitano: 18963 puta)

0 članova i 1 gost pregledava ovu temu.

Offline dado

• Ja znam...
  • Spol: Muški
    • http://www.diabetes-split.hr
Odg: Aparatići za mjerenje Guk-a
« Odgovori #15 u: Petak, 05.09.2008 u 23:09:53 »
FreeStyle mini ne znam ni odakle mi, koristio sam ga dok sam iskoristio trakice koje su došle s njim. Ništa posebno osim šta je mini, ali ima dobru bazu sa svijetlom! Kad staviš traku u aparat, svitli donji dio aparata i osvijetli vrh trakice, tako da točno vidiš di triba stavit kapljicu krvi, a kad izmjeri gasi se to svijetlo i upali displej.   ;)

Offline flame

• Tek učim pisati...
  • **
  • Spol: Ženski
« Odgovori #16 u: Četvrtak, 16.10.2008 u 18:42:23 »
Koristim ARKRAY X-METER; njega su mi preporucili u sibeniku, kad sam zavrsila u bolnici. dobila sam jos i ONETOUCH UltraEasy. ovim prvim sam turbo zadovoljna, vidila sam jos kod par ljudi neke druge i moj mi se cini najbolji i jos sam u laboratoriju vadila krv 4 puta i tad mi je svaki put pokazao isto kao i njihov u lab, tako da nema razloga za mijenjanje..
primjetila sam da ga u zagrebu malo ljudi koristi..

eto, bar nesto cime san turbo zadovoljna  ::)

Offline insekt9

• Ja znam...
« Odgovori #17 u: Utorak, 28.10.2008 u 19:09:01 »
Koristim Medisense-ove Optium i Xceed. Koriste iste trakice i mjerenje je 5sec. Optium koristim isključivo na poslu, dok je Xceed uvijek nekako u blizini. Imam i neki Aqucheck mada ga rijetko koristim. Njega držim u autu, pa znam da nisam nigdje bez aparatića.
lokokutić je geometrijski lik oblika čipsa i šatora. Ima tri stranice i žut je

Offline robi64

• Tek učim pisati...
  • **
« Odgovori #18 u: Nedjelja, 16.11.2008 u 16:43:22 »
ja imam bayer elite i tako, radi dobro samo treba paziti da je baterija puna,inače da onda i pitam koji aparatić se pokazao kao najbolji,pronašao sam Accutrend GCT,aparatić koji sve mjeri i masnoću i trigliceride idr.samo mu je mana što je jako skup i još da pitam ima li neki aparatić koji na sebi ima usb priključak uz koji se dobije softwer za priključak na komp
« Zadnja izmjena: Nedjelja, 16.11.2008 u 17:24:21 od robi64 »

Offline Pam

• Tek učim pisati...
  • **
« Odgovori #19 u: Subota, 29.11.2008 u 22:58:54 »
Ja koristim Achu Chek Aktiv, a ponekad i Achu Chek Go. Oba su ok, meni osobno je bolji Aktiv, manji je i lakše je s njim upravljati. Pošto sam često u hipoglikemijama (pogotovo navečer) razmišljala sam o kupnji GUARDIAN REAL TIME SYSTEM mjerača GUK-a. Pa ovim putem pitam dal ga tko ima ili možda pozna nekoga tko se njime koristi? Nije baš jeftin, pa bi htjela provjeriti kako je s njim raditi...
...samo rijetki nađu rijetke...

Offline robi64

• Tek učim pisati...
  • **
« Odgovori #20 u: Ponedjeljak, 22.12.2008 u 19:04:03 »
zamjenio sam ellite bayer aparatić za contour ascensia aparatić od istog proizvođača na što svako ima pravo i to u ljekarni u Vuk Vrhovac bolnici i taj se može priključiti na pc i sva se oprema može dobiti od uvoznika(Medialab)kabal i softwer e sad da li bi mi netko objasniti kako se radi s tim programom,znam imam upute ali ipak ako netko ima iskustva pa da mi pomogne

Offline krcko

• Administrator
« Odgovori #21 u: Utorak, 23.12.2008 u 13:31:01 »
Evo ja sam nedavno nabavio Contour, zicu i softver. Uz zicu dobijes CD s driverom koji treba prvo instalirati (upikni zicu u USB port i stavi CD, dalje je "plug and play"). Softver se instalira bez posebnih mudrosti. Malcice je zbunjujuce sto prvo trebas "otvoriti novu bazu" (ili tako nekako), nakon toga ti se pojave ikonice za download podataka s glukometra i analize. Prije downloada treba ukljuciti glukometar (aparatic koji sam prije koristio ukljucivao se sam). Kad prebacis podatke vrlo lako dobijes razne sarene grafove ako te to veseli. Osobno preferiram prebaciti podatke u Excell i tamo ih analizirati, sto se moze: Save As -> Comma delimited text (uz malo prtljanja otvara se u Excellu). Nezgodno je sto kod tog exporta GUK-ove snima u mg/dl, a vrijeme u AM/PM formatu, bez obzira sto je program narihtan na mmol/l i 24h. No to se u Excellu opet lako sredi (treba mnoziti s 0.0555555).

Offline dado

• Ja znam...
  • Spol: Muški
    • http://www.diabetes-split.hr
« Odgovori #22 u: Srijeda, 24.12.2008 u 19:32:29 »
Evo ja sam nedavno nabavio Contour, zicu i softver. Uz zicu dobijes CD s driverom koji treba prvo instalirati (upikni zicu u USB port i stavi CD, dalje je "plug and play"). Softver se instalira bez posebnih mudrosti. Malcice je zbunjujuce sto prvo trebas "otvoriti novu bazu" (ili tako nekako), nakon toga ti se pojave ikonice za download podataka s glukometra i analize. Prije downloada treba ukljuciti glukometar (aparatic koji sam prije koristio ukljucivao se sam). Kad prebacis podatke vrlo lako dobijes razne sarene grafove ako te to veseli. Osobno preferiram prebaciti podatke u Excell i tamo ih analizirati, sto se moze: Save As -> Comma delimited text (uz malo prtljanja otvara se u Excellu). Nezgodno je sto kod tog exporta GUK-ove snima u mg/dl, a vrijeme u AM/PM formatu, bez obzira sto je program narihtan na mmol/l i 24h. No to se u Excellu opet lako sredi (treba mnoziti s 0.0555555).

sve te postavke možeš promijeniti u samom programu

Offline krcko

• Administrator
« Odgovori #23 u: Petak, 02.01.2009 u 19:59:53 »
sve te postavke možeš promijeniti u samom programu

Mozes, ali kad snimis kao "comma delimited text" svejedno ce biti u mg/dl i AM/PM formatu.

Offline krcko

• Administrator
« Odgovori #24 u: Četvrtak, 29.01.2009 u 19:03:24 »
Buhuhuuuu
zvao ljekarnu Kozul, kazu da nema kod nas UltraSmart One touch aparatica, da to samo vani ima....

He he ja nabavio. Prvo sam i ja zvao Kozul ali jos nije dosao na Hrv. trziste. Onda sam poslao mail LifeScanu i pitao moze li se naruciti. Rekli su nazalost ne, ali da se moze kupiti u Svicarskoj (ima i u Austriji ali su tamo na mg/dl). Ja rekao hvala lijepa, dobio sam od Bayera za badava novi Contour pa cu odsad uzimati njihove trake. Nasto je teta rekla da je bas nedavno bila u Svicarskoj, kolegica ce joj poslati i ona ce mi ga pokloniti. I stvarno, dobio ga postom zajedno s USB zicom ;D

Ovako na prvi pogled malo je krupniji, ali ima veliki ekran i tonu funkcija. Trebat ce mi mjesec dana da sve iscackam. Inace, ovo s Contourom nije bio blef. Stari glukometar (bilo kojeg proizvodjaca) stvarno mozete besplatno zamijeniti za neku od novih Ascensia. Funkcionira u nekim ljekarnama (Kozul npr.) ili u MediLabu u Hondlovoj. Tamo odmah dobijete USB zicu za badava, u ljekarnama ih nemaju. Racunica je jasna. Glukometar kosta oko 200 kn (Ultra Smart mozda 500 kn), a 1500 traka je 7500 kn.

Uz iduci glukometar hocu mobitel ili mp3 player :angel:

Offline stylex

• Ja znam...
« Odgovori #25 u: Subota, 07.03.2009 u 00:36:32 »
Uz iduci glukometar hocu mobitel ili mp3 player :angel:

Ja bih radije da mi glukometar (a bogami i pen) ima bluetooth pa da se mjerenje (i doze) moze prekobacit na nekakvu nokiu, blackberry, ne daj boze ajfon i tako... :)

Offline damir2609

• Diabetički wannabe
« Odgovori #26 u: Nedjelja, 22.03.2009 u 14:50:23 »
Buhuhuuuu
zvao ljekarnu Kozul, kazu da nema kod nas UltraSmart One touch aparatica, da to samo vani ima....

He he ja nabavio. Prvo sam i ja zvao Kozul ali jos nije dosao na Hrv. trziste. Onda sam poslao mail LifeScanu i pitao moze li se naruciti.

Krcko, imaš piće. I ja sam nabavio na isti način kao i ti.

Aparat samo što ne kuva kavu, opcija k'o u priči. Mislim da na tržištu nema bolji.

Offline krcko

• Administrator
« Odgovori #27 u: Nedjelja, 22.03.2009 u 20:13:39 »
Je. Izracunava zadatke, unosi koordinate, zna radit na sve brodske aparate... Ali na kraju jedino za sto ga koristim je GUK i inzulin. To da si mogu pribiljezit doze inzulina mi je stvarno korisno. O ostalim stvarima kao sto su prehrana, vjezbanje, posjeti doktoru ipak ne vodim evidenciju.
« Zadnja izmjena: Nedjelja, 22.03.2009 u 20:15:36 od krcko »

Offline Maja

• Ja znam...
  • Spol: Ženski
« Odgovori #28 u: Utorak, 24.03.2009 u 09:51:13 »
Zna li netko cijenu Bayer Contour aparatića ili broj Ljekarne Kožul da pitam (na broj na netu se nitko ne javlja)?
Freedom's Just Another Word for Nothin' Left to Lose

Offline damir2609

• Diabetički wannabe
« Odgovori #29 u: Utorak, 24.03.2009 u 11:51:48 »
Zna li netko cijenu Bayer Contour aparatića ili broj Ljekarne Kožul da pitam (na broj na netu se nitko ne javlja)?

01 2300 499
01 2332 018

Forum o dijabetesu

« Odgovori #29 u: Utorak, 24.03.2009 u 11:51:48 »
Tekstovi na Forumu izražavaju stavove autora i ne predstavljaju nužno stav Zagrebačkog dijabetičkog društva. Svrha ovdje iznesenih informacija nije davanje medicinskih savjeta i uputa. Sadržaji na forumu su dodatak, a ne zamjena za stručnost i vještinu kvalificiranog medicinskog osoblja. O bilo kojoj promjeni u propisanom programu liječenja i režimu prehrane svakako se posavjetujte s vašim liječnikom. Informacije sadržane na Forumu ne smiju se koristiti za dijagnosticiranje ili liječenje zdravstvenih problema i bolesti bez konzultacija s kvalificiranim medicinskim osobljem. Za specifične savjete i upute o proizvodima i uslugama spomenutim na Forumu molimo da se obratite izravno liječniku ili ljekarniku, ili tijelu koje izdaje rješenja o stavljanju lijekova i medicinskih pomagala u promet u vašoj zemlji.