Autor Tema: Srebrna svilenica (lat. Gymnema sylvestre)  (pročitano: 4064 puta)

0 članova i 1 gost pregledava ovu temu.

Offline Petar_Kc

• Diabetički wannabe
Srebrna svilenica (lat. Gymnema sylvestre)
« u: Ponedjeljak, 08.08.2011 u 22:30:15 »
c/p sa jednog sajta:

Latinski naziv: Gymnema sylvestre
Hrvatski naziv: Srebrna svilenica
Sanskrtski / indijski nazivi: Meshashringi

Gymnema sylvestre je velika, drvenasta penjačica.

Glavni sastojak je gimnemična kiselina, koja djeluje kao antidijabetik. Biljka je stomahik (sredstvo za jačanje želuca), stimulans, laksativ i diuretik. Poništava okus šećera te se smatra kako neutralizira prisustvo viška šećera u tijelu kod šećerne bolesti (diabetes mellitus). Lišće sadrži gimnemičnu kiselinu koja sprječava hiperglikemiju. Pokazalo se kako ima regenerativni učinak na beta stanice gušterače te je inzulinotropik (utječe na stvaranje inzulina).

Da li je netko od vas imao priliku isprobati navedenu biljčicu i jel ima kakvog pozitivnog efekta?

Offline Davor

• Global Moderator
  • Spol: Muški
    • Mozgalica.HR - Misaone zagonetke
Odg: Srebrna svilenica (lat. Gymnema sylvestre)
« Odgovori #1 u: Subota, 22.10.2011 u 11:10:50 »
nisam probal, ali si me baš zainteresirao:
http://www.tresnjevka-laboratorij.hr/proizvodi.html

Offline Domidan

• Global Moderator
« Odgovori #2 u: Nedjelja, 24.03.2013 u 13:01:07 »
Jeli probao netko u međuvremenu?
Pronašla sam da je to jedna od 2 biljke koje potencijalno obnavljaju stanice gušterače i u ovom čaju sa linka je ima 40% no ja bi rado samo nju probala jer mi ostali preparati za snižavanje guk-a trenutno ne trebaju. Iskustva??
Ne odvažiš li se i ne pokušaš, nećeš znati možeš li !!!

Offline ellica

• Ja znam...
  • Spol: Ženski
« Odgovori #3 u: Nedjelja, 24.03.2013 u 22:00:48 »
Ja sam čula da to navodno(kao i većina toga)pomaže kod tipa 2 samo......
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi.....

Forum o dijabetesu

« Odgovori #3 u: Nedjelja, 24.03.2013 u 22:00:48 »
Tekstovi na Forumu izražavaju stavove autora i ne predstavljaju nužno stav Zagrebačkog dijabetičkog društva. Svrha ovdje iznesenih informacija nije davanje medicinskih savjeta i uputa. Sadržaji na forumu su dodatak, a ne zamjena za stručnost i vještinu kvalificiranog medicinskog osoblja. O bilo kojoj promjeni u propisanom programu liječenja i režimu prehrane svakako se posavjetujte s vašim liječnikom. Informacije sadržane na Forumu ne smiju se koristiti za dijagnosticiranje ili liječenje zdravstvenih problema i bolesti bez konzultacija s kvalificiranim medicinskim osobljem. Za specifične savjete i upute o proizvodima i uslugama spomenutim na Forumu molimo da se obratite izravno liječniku ili ljekarniku, ili tijelu koje izdaje rješenja o stavljanju lijekova i medicinskih pomagala u promet u vašoj zemlji.